Отворена Летња уметничка школа 2024. у Кикинди

9. јула 2024

Летња уметничка школа Универзитета уметности у Београду, под називом Circle Point, отворена је 6. јула 2024. године у кући Сова у Кикинди. Школа се реализује у сарадњи Универзитета уметности са градом Кикиндом, Културним центром Кикинда и Центром за ликовну и примењену уметност „Terra“, који су ове године угостили 40 студената уметности из земље и иностранства.

На отварању ЛУШ 2024. присутнима су се обратили: градоначелник Кикинде Никола Лукач, ректорка Универзитета уметности проф. др Мирјана Николић, директор ЛУШ, проректор Универзитета уметности проф. др ум. Владимир Татаревић и в.д. директора Културног центра Кикинда Марко Марковљев. Догађају је такође присуствовао  један од домаћина ЛУШ, директор Центра за ликовну и примењену уметност “Terra” Александар Липован.

Овогодишња Летња уметничка школа садржи четрири уметничке радионице – керамике, музичке режије, ликовна и драмска радионица, коју воде професори Универзитета уметности – Љубица Кнежевић (ФПУ), Марко Стојановић (ФМУ), Немања Николић (ФЛУ) и Тара Манић (ФДУ). Ове године, студенти уметности биће инспирисани градом Кикиндом и изазовима очувања природе и одрживости екосистема.